רוסיה – הכנות למלחמה בארגון נאטו.

חוברת למשקיע 6-1-2023.

עדכון אוגוסט 2023.

עדכון נובמבר – דצמבר 2023.

תקציר: מנאום של מר פוטין נשיא רוסיה בפני הפיקוד הבכיר של צבא רוסיה, לכאורה משתמע שהוא מכין אותם ואת הצבא הרוסי לעימות צבאי באירופה עם ארגון נאטו. זו תהיה עוד דוגמה לכישלון של "מודל ההרתעה"?המאמר:

נשיא רוסיה מר פוטין נאם בפני הפיקוד הבכיר של צבא רוסיה. כמו כן נשא דברים מר שויגו שר ההגנה של רוסיה. ישב לידם רמטכ"ל צבא רוסיה.

בקישור למטה סרטון על החלק הפומבי של מפגש זה עם בכירי הצבא הרוסי. כתוביות באנגלית.

בסיום חלק זה במפגש דיבר מר פוטין "מהרהורי ליבו”. מתחיל לערך בדקה 46 של הסרטון. יהיו שיאמרו שאלו דברי קשיש מר נפש שצבאו נוחל תבוסה באוקראינה. או שיהיו כאלו שיבינו שהוא למעשה מורה לצבא הרוסי להכין עצמו למלחמה עם ארגון נאטו!!! דברים אלו כאמור החל מדקה 46 בסרטון.

לפניו דיבר שר ההגנה ופרט מטרות להגדלת הכוח הצבאי הסדיר של רוסיה – ממיליון חיילים לכ-1.5 מיליון חיילים. הדגיש הגדלת יחידות ממסגרות של חטיבות למסגרות של דיביזיות. דגש על הגדלת כוחות מוטסים משולבים עם מאות מסוקים. אלו אינם דרושים כדי לכבוש ישוב מבוצר באוקראינה. אלו דרושים למלחמת תנועה קלסית. עם מי? עם ארגון נאטו. שהרי נשיא רוסיה מגדיר אותם בגלוי כאויבים של רוסיה שמטרתם "לפרק את רוסיה".

עוד אמר מר פוטין לבכירי צבא רוסיה – אין מגבלות תקציביות – מה שתבקשו תקבלו.

אפשר לעצום את העיניים ולאטום את האוזניים.

או לשים לב לידיעה "קטנה" בתחילת חודש ינואר 2023: שהכוח הצבאי המשולב של רוסיה ובלרוס שמוצב בבלרוס "יוגדל"!

אמרנו כבר שהגדלת רבה של כוח צבאי זה תראה שרוסיה מכינה עצמה "להתקלות" עם צבא פולני/אמריקאי במערב אוקראינה ו/או בשטחה של פולין. כמו שנאמר על הצגת תאטרון: אם רובה תלוי על הקיר במערכה הראשונה, אז יעשה בו שימוש עד לסיום המערכה האחרונה. מי שטוען שרוסיה תחשוש מעימות כזה בגלל מה "שכתוב" באמנת נאטו – יופתע. סעיפים 5 ו-4 באמנת נאטו יעמדו למבחן ולא בעימות עם "נועלי כפכפים" אלא עם מעצמה גרעינית. ראשי צבא רוסיה, קיבלו הוראה להתכונן לעימות שכזה.
עדכון אוגוסט 2023.

רוסיה הציבה בשטחה של בלרוס טילים נושאי ראש קרב גרעיני "טקטי". נשיא בלרוס אומר שישתמשו בהם אם יהיה סיכון לבלרוס – דהיינו לשלטון הנוכחי בבלרוס, מצבאות "זרים". יחידות של קבוצת ווגנר הוצבו בבלרוס, אחרי טיול סוף שבוע שערכו לעיר הרוסית רוסטוב. יש דיווחים על כך שרוסיה ריכזה כוח צבאי גדול – אנשים/טנקים בצפון/מערב שטחה של רוסיה, קרוב לגבול עם בלרוס. אלו יכולים מהר מאד לנוע לתוך שטחה של בלרוס כמו גם לתוך שטחה של מערב אוקראינה.

יהיה מענין.

עדכון נובמבר – דצמבר 2023.

ראו מאמר בחוברת 26-11-23 "מה תעשה רוסיה?" ועדכון שלו בדצמבר 2023.